9 MAYIS DUYURUSU

9 MAYIS 2012 DURUŞMASINA ÇAĞRI

112 Acil Sevisinin Oğlumuzun yaralı bir halde yerde bulunduğu olay yerine,  geç geldiği ve ilk müdahale işlemlerini zamanında yapmadıkları, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine götürülen ve iç kanama geçirmekte olan oğlumuzun bu hastaneye kabul edilmediği ve sonra Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderilen ve bu hastanede ameliyat edilen Oğlumuz ONUR YASER CAN’IMIZIN ölümüne sebebiyet vermiş olmaları şüphesi ile yukarıda açıkladığımız süreçlerde yer alan, 5 Doktor ve 4 sağlıkçı olmak üzere 9 sağlık çalışanı hakkında “görevlerini ihmal (taksir) ile bir kişinin ölümüne sebebiyet verme” suçundan sürmekte olan yargılamanın 2. Duruşması yapılacaktır.

DURUŞMANIN YAPILACAĞI YER: ÇAĞLAYAN ADLİYESİ İSTANBUL 5. ASLİYE CEZA MAHKEMESİ

DURUŞMANIN TARİHİ: 9 MAYIS 2012 ÇARŞAMBA GÜNÜ

 DURUŞMANIN SAATİ: SAAT 10:00’DA YAPILACAKTIR.

ONUR YASER’İMİZİN  ve  bizim dostlarımızı, oğlumuzun hak mücadelesinde  bize destek olmaları için  duruşmayı izlemeye gelmelerini bekliyoruz.

ANNESİ: HATİCE CAN

BABASI: MEVLÜT CAN

 

NOT: Oğlumuzun 112 Acil servisi müdahalesi ve hastanelerdeki müdahale  süreçlerinde  yanında olan arkadaşları, daha sonraki duruşmalarda mahkeme tarafından tanık olarak çağrılacakları için duruşmayı izlemelerine izin verilmemektedir. Bu nedenle onlar gelmeleri durumunda mahkeme salonuna giremeyeceklerdir.

Reklamlar

1 Yorum

  1. 07/05/2012 14:31

    Onur Yaser Can´in hikayesini okumak zor. Onu ölume göturen Polis, Saglik ve Hukuk sistemi bir kurban daha aldi. Onur kardesimize benzer milyonlarca vaka var o topraklarda. Acinizi anlamamiz mumkun ama sizin gibi hissetmemiz mumkun degil. Anne baba ve kardes´in yasadigi aciya söylenecek tek sey; Güc ve Sabir. Cok ûzgünum!


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: